ABOUT

Commonlab is an architecture practice focusing on architecture, interior design, and urban design.

Commonlab, mimarlık, iç mimarlık ve kentsel tasarım alanlarına odaklanan bir mimarlık ofisidir.

unnamed.png

BERRİN BOZDAĞ

Architect, Co-Founder

Mimar, Kurucu Ortak

            

Berrin Bozdağ has a Bachelor of Architecture degree (1986) from Gazi University. Throughout her career, she worked on various important national and international projects including hotels, airports, hospitals, residential buildings, and offices at companies such as Bilintur, Tepe, IC Holding, Yüksel-Turkuaz-YDA Partnership, Doğuş-Alarko-YDA Partnership and Kiler Holding as Project Coordinator and Design Office Chief. From 2012 to 2020, she worked at Tabanlioglu Architects as the Ankara Office Director and as a Design Director, respectively, mainly responsible for the construction documents phase and site coordination of various large-scale mixed-use buildings, residential and shopping centre projects. In 2021 she co-founded Commonlab and continues to work on architectural, interior and urban design projects.

1986 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Kariyeri boyunca Bilintur, Tepe, IC Holding, Yüksel-Turkuaz-YDA Ortaklığı, Doğuş-Alarko-YDA Ortaklığı, Kiler Holding gibi şirketlerin bünyesinde yurt içi ve yurt dışında önemli otel, havaalanı, hastane, konut ve ofis projelerinin şantiyelerinde ve dizayn ofislerinde proje koordinatörü ve dizayn ofis şefi olarak çalışarak projelerin uygulama süreçlerini yönetti. 2012-2020 yılları arasında Tabanlıoğlu Mimarlık’ta önce Ankara Ofis Direktörü sonra Design Direktör pozisyonunda çeşitli karma kullanımlı büyük ölçekli yapılar, konut ve alışveriş merkezi projelerinin uygulama projelerini ve şantiye koordinasyonlarını yönetti. 2021 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Commonlab ile mimarlık, kentsel tasarım ve iç mimarlık alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

IMG_3736_BW_edited_edited.jpg

ASLI AYDIN

MSc. Architect, Co-Founder

Yüksek Mimar, Kurucu Ortak

            

Aslı Aydın has a Bachelor of Architecture degree (2005, high honours) and Master of Science degree in Architectural Design (2008) from the Istanbul Technical University. During her master’s studies, she attended the Brandenburg University of Technology (2007, Germany) as an Erasmus Exchange Student. From 2008 to 2019, she worked as an Architect and Senior Lead Architect (Associate), respectively, at Tabanlioglu Architects on diverse projects ranging from small-scale projects to large scale urban design projects including, master plans, mixed-use developments, high-rise buildings, interior designs, and exhibition designs. In this process, she took part in various national and international competitions. From 2019 to 2021, she worked at Atkins Shanghai as a Senior Urban Designer on several urban design projects in China. In 2021 she co-founded Commonlab and continues to work on architectural, interior and urban design projects.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun oldu; 2008 yılında aynı fakültenin Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 2006-2007 yılları arasında Erasmus Değişim Programı kapsamında Brandenburg Teknik Üniversitesi’nde eğitim gördü. 2008-2019 yılları arasında Tabanlıoğlu Mimarlık’ta önce Proje Mimarı, sonra Proje Yürütücüsü (Associate) pozisyonunda kentsel tasarım, masterplan, karma kullanımlı büyük ölçekli yapılar, yüksek yapılar, iç mimari projeler ve sergi tasarımı gibi çeşitli ölçeklerdeki projelerde çalıştı. Bu süreçte ulusal ve uluslararası çeşitli yarışma projesi ekiplerinde de yer aldı. 2019-2021 yılları arasında Atkins Şanghay ofisinde Kıdemli Kentsel Tasarımcı olarak Çin’de çeşitli program ve ölçeklerdeki kentsel projeler üzerinde çalıştı. 2021 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Commonlab ile mimarlık, kentsel tasarım ve iç mimarlık alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

CONTACT

Istanbul ⏐ Ankara

Email

info@common-lab.com

Phone

+90 212 243 49 63